SZOK! Rzym: Valentino ubiera kurtyzanę!

Valentino La Traviata Coppola drugieoko blog (1)

W niedzielę 22 maja w Teatro dell’Opera di Roma odbył się przedpremierowy pokaz La Traviaty Giuseppe Verdiego w reż. Sofii Coppoli (debiut operowy). Za kostiumy odpowiedzialny jest dom mody Valentino.

Valentino Gavarani (84 l.) zaprojektował 4 suknie haute couture głównej bohaterki Violetty. Suknię otwierającą pierwszą scenę szyto blisko 800 godzin w domu mody Valentino.

 

 

Jak sam mówi:

“In my life I have always dreamed of representing La Traviata but in a new way. All the great maestros from Visconti to Zeffirelli, Maria Callas, Piero Tosi, Lila de Nobili, have inspired me in this new undertaking. I did not want a modern and absurd Traviata like many represented today. I wanted a classic and magnificent Traviata and I asked Sofia Coppola to give it that touch of modernity and surprise which will make it special.”

 

 

Dyrektorzy kreatywni domu mody Valentino Maria Grazia Chiuri oraz Pierpaolo Piccioli we współpracy z pracowniami krawieckimi teatru byli odpowiedzialni za stroje Flory i chóru.

 

 

Zapowiedziano 15 spektakli wystawianych od 24 maja do 30 czerwca. Biletów brak.

Niestety nic więcej napisać nie mogę. Nic o dramaturgii i wpływu kostiumu na jej natężenie, nic o interpretacji postaci i zawarciu jej w projektach, nic o działaniu sukien ze światłem na scenie. Nic od siebie napisać nie mogę.

Mogę natomiast z niecierpliwością czekać na to co zaprezentuje inny światowej sławy projektant Karl Lagerfeld (Chanel, Fendi oraz Karl Lagerfeld), który  podjął się zaprojektowania kostiumów do baletu Brahms-Schönberg Quartet w Opéra Bastille w Paryżu (spektakle 2-15 lipca).

Jak widać moda na modę postępuje.

[Zdj. materiały prasowe Valentino]


Dorota Kuźniarska drugieoko blog 00Dorota Kuźniarska – artysta wizualny, projektant mody i kostiumu. Ukończyła projektowanie ubioru i scenografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz studia na wydziale Mody i Tkaniny Marmara Üniversitesi w Stambule. Realizuje kostiumy teatralne, filmowe, estradowe oraz projekty indywidualne. Wielokrotna stypendystka oraz laureatka konkursów artystycznych i projektowych. Jej prace publikowane były m.in. w The Wall Street Journal. Wielbicielka opery i gier wideo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s