o mnie

„Jaką cudowną rzeczą jest oko! Swoje uważam za prawdziwy miękki aparat fotograficzny, który robi zdjęcia nie świata zewnętrznego, lecz mojej najtwardszej myśli i myśli jako takiej.” Salvador Dali

Dorota Kuźniarska Fashion Designer and Artist

Dorota Kuźniarska – artysta wizualny, projektant mody i kostiumu

W 2014 roku obroniła dyplom magisterski na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Scenografia spec. Projektowanie Ubioru w pracowni dr hab. Anny Regimowicz-Korytowskiej. W ramach stypendium Erasmus studiowała na wydziale Mody i Tkaniny na Uniwersytecie Marmara w Stambule. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. B. Morando w Zamościu.

W obszar swojej artystycznej działalności wlicza projektowanie ubioru oraz szeroko pojętego kostiumu, druk na tkaninie, malarstwo (w tym turecką technikę ebru), rysunek oraz instalację. Tworzy na pograniczu mody, sztuki, teatru i widowisk uznając narracyjność za podstawę dzieła. Jest autorką kostiumów teatralnych i filmowych. Współpracowała z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Białostockim Teatrem Lalek oraz z Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Entuzjastka opery, realizowała kostiumy i scenografie spektakli dyplomowych studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Realizuje warsztaty projektowe (m. in. rysunek żurnalowy, projektowanie maski) oraz wykłady.

Wolny czas spędza aktywnie, odwiedzając galerie sztuki współczesnej lub poszerzając swoją wiedzę o inne zagadnienia takie jak scenopisarstwo czy florystyka.

Rosa Berland o jej pracach: „(…) beautiful work that has a way of making you wonder… it is haptically luxurious, strangely narratival, and geometric.” (wywiad)

 


kontakt: dorota.kuzniarska@gmail.com

fashion_portfolio_2015
behance
interview
Facebook
Instagram
wystawowe zwierze_blog


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklamy